VITIS AUREA 2017

Dňa 2.3.2017  bola úspešne ukončená medzinárodná výstava vín na Slovensku – VITIS AUREA Modra 2017. ELESKO si odnieslo ocenenie šampíón v kategórii slamových vín. 

CHUŤOVÉ A SENZORICKÉ VLASTNOSTI:
Krásna tmavá zlatistá farba ví­na so zelenkavým odleskom na viskóznom okraji. V medovej aromatike ví­na prevládajú stopy prezretého exotického ovocia, li­či, žltého melónu i prezretej broskyne, podčiarknutých korenistým a herbálnym podtónom. Chuť ví­na je štedrá, harmonicky vyvážená s dlhou a lahodnou ovocno-medovou dochuťou.

ODPORÚČANIE K JEDLU:
Kačacie rilettes podávané so želé z kačacieho vývaru so zeleninou a šalviou, domáci žĺtkový puding s karamelizovaným trstinovým cukrom, tvarohové guľky s makom a lesným ovocí­m.

Pri výrobe slamového ví­na sme použili tradičnú metódu pomalého dosúšania hrozna na paletách v dobre vetranej miestnosti po dobu 3 mesiace. Hrozno sa zberalo ručne. Priemerná cukornatosť po vysušení­ bola 28,0°NM. Jemné lisovanie v spojení­ s reduktí­vnou technológiou umožnili v tomto slnečnom roční­ku s dlhou teplou jeseňou vyrobiť jedinečné a prí­rodne sladké ví­no.

Do súťaže sa prihlásilo viac ako 460 vín. Výsledky vo všetkých kategóriách nájdete tu: http://www.mvc.sk/data/documents/documents-2d9378ef7a3deedb705a6ee08132bdd3/vysledky-sampioni-a-ocenenia.pdf

Leave a Reply