Víno a krása vianočného stola

Atmosféra štedrého večera je krásna a nezameniteľná

Idylické a bezstarostné detstvo už vystriedala dospelosť, ale čaro vianoc ostalo rovnaké. Všetci si prajeme, aby pokoj a radosť zavládli v našich vzťahoch a s rovnakou starostlivosťou sa pripravujeme na štedrovečernú večeru, krásny začiatok týchto sviatkov.

V každej rodine a v každej domácnosti má vianočný stôl svoje špecifiká. Niektorí si udržujú tradície a zvyky svojich predkov, iným sa zvyklosti pretavili a vznikli ich vlastné rituály. Všetci sa však zhodneme na tom, že k radostnej atmosfére, krásne prestretému stolu a chutnému jedlu nemôže chýbať víno.

Víno, vznešený nápoj kráľov, dokonale stimuluje naše chuťové poháriky. Ak si správne vyberieme, tak s jedlom tvorí harmonický pár. Ťažiskom tradičného štedrovečerného menu je ryba na rôzne spôsoby. Či už je to kapor, losos alebo pstruh, lahodné biele víno je tou správnou voľbou. My v ELESKO odporúčame k tejto slávnostnej chvíli otvoriť si chutné a výrazné Chardonnay D.S.C. ročník 2018. Toto biele suché víno je skvelým tipom. Patrí medzi akostné odrodové vína s chráneným označením pôvodu D. S. C. Tým, že má výraznú chuť, podčiarkne túto slávnostnú chvíľu a môže byť aj našim celovečerným spoločníkom.

Tento rok zrejme strávime vianoce len v pohodlí našich domovov a možno bez spoločnosti, na ktorú sme zvyknutí. Avšak aj keď budeme hostiť „len“ našu vlastnú domácnosť, nepremeškajme možnosť byť k sebe pozorní, láskaví a urobme si štedrovečernú večeru tak isto krásnu – s chutným jedlom a k nemu prislúchajúcim vínkom. Naše víno s bezpečným doručením k vám domov si môžete zakúpiť v našom eshope.