Vinice ELESKO na jar – usilovne sa v nich pracuje!

Vo viniciach ELESKO sa na jar usilovne pracuje. Prebieha viazanie viniča a začínajú kultivačné práce s traktormi, ale i príprava na sejbu bylinných zmesí.

Prečo sa v ELESKO sústreďujeme i na sejbu bylinných zmesí vo vinohradoch? Na túto i ďalšie otázky odpovedala hlavná agronómka, Soňa Bugáňová.

Bylinné zmesi budú vo viniciach počas vegetácie nielen krásne kvitnúť v samotnom druhovo bohatom bylinnom poraste, ale okrem toho aj ozdravne pôsobiť na pôdu a život v pôde. Tiež sa nám blíži termín rozvešania feromónových odparníkov, ktoré nám pomáhajú ekologickým spôsobom eliminovať poškodenie hrozna obaľovačmi.

Neskôr v apríli čakáme na začiatok pučania a rast mladých letorastov, kde už budeme vidieť ako rastliny prezimovali a koľko strapčekov sa nám črtá ako úroda pre tohtoročnú sezónu.

Ako sme avizovali, zakladáme ďalšie nové vinice. Realizovali sme hlbokú orbu a v tomto období plochu našich nových mladých vinohradov pred výsadbou zrovnávame, vymeriavame a oplocujeme. Sadiť by sme chceli podľa plánu v druhej polovici apríla.

Konkrétne tu, vo Vištuku neďaleko Modry, pribudne vínna réva odrôd Chardonnay, Rulandské šedé a Sauvignon. Čo sa týka spôsobu pestovania, chceme zachovať rovnaký, aký máme už dlhoročne overený.

Milovníci kvalitného vína ELESKO sa majú opäť na čo tešiť

Ak sa zaujímate o ďalšie informácie a skladbu odrôd v nových vinohradoch ELESKO, odporúčame Vám do pozornosti článok, ktorý popisuje presnejšie rozloženie odrôd ELESKO v Malokarpatskej, ale i Tokajskej vinohradníckej oblasti na Slovensku. https://www.elesko.sk/rozsirujeme-sa-zakladame-dalsie-vinice/