ELESKO vína uspeli na súťaži AWC Vienna 2017

AWC Vienna 2017

Aj tento rok sme sa zúčastnili prestížnej viedenskej súťaže AWC Vienna 2017. Vína ELESKO získali skvelé ocenenia spomedzi 12 615 vín z celého sveta a opäť dokázali, že môžu konkurovať nielen slovenským, ale i zahraničným vinárom a vinárstvam.

Chardonnay 2015 barrique- strieborná medaila
Sýta zlatistá farba vína s výrazne viskozným okrajom. V jeho plnšej vôni cítime na úvod zrelé žlté ovocie, ktoré strieda harmonická stopa biskvitových tónov na pozadí s tónmi lahodnej vanilky. Tú víno získalo zrením v nových barikových sudoch počas 6 mesiacov. Chuť vína je komplexná so zrelou ovocnosťou a dlhou dochuťou po sladkom korení.

Chardonnay 2016- strieborná medaila
Žltozelený farebný odtieň s iskrou do zlatista. Pikantná ovocná vôňa s tónmi marhúľ a čerstvých limetiek je okorenená lístkami bazalky so štipkou zázvoru. Plná chuť vína sa vyznačuje ľahkou mineralitou a výrazným ovocným tónom s notou egrešov, lieskových jadier a tropického ovocia. V závere dochuti sa objavujú noty jarných pukov bielej ríbezle.

Petit merle rosé 2016- strieborná medaila
Príťažlivý malinovo-ružový farebný odtieň s nádychom purpurovej farby, lahodná ovocná až herbálna vôňa zrelých čučoriedok, macerovaných v šťave čerešní a sliviek s elegantnou notou horských byliniek. Chuť vína je krémovo-ovocná a harmonická s vôňou. Pripomína koktejl čerstvo odšťavených jahôd, brusníc i malín, s dužinou ružového pomela a šípok. Dochuť je ľahká, príjemne ovocná s nežným doznievaním stopy zvyškového cukru.

Frankovka modrá rosé „2“- strieborná medaila
Brilantne číre víno živej fialovoružovej farby s pôvabnou vôňou čerstvo natrhaných zrelých čerešní a brusníc, ktoré dopĺňa nasladlá nota lesného malinčia. V chuti zaujme vyváženým pomerom šťavnatých letných kyseliniek a lahodného zvyškového cukru, čo pri ochutnávke zanechá príjemný celkový dojem. Záver dochuti patrí maslovej hruške s ľahkým tónom citrusovej kôrky a náznakom kompótových záhradných jahôd.

Dunaj 2015- strieborná medaila
Tmavá atramentovo-červená farba s viskóznym okrajom do fialova. Vôňa vína je koncentrovaná s nádychom zrelých višní a černíc, na podnebí doplnená o lahodnú notu horkej čokolády a cédrového dreva. Chuť vína je komplexná, zaguľatená, prevláda v nej stopa višní v čokoláde a sladkého drievka, ktorá vznikla vďaka dlhému zreniu v dubových sudoch.

Pálava slamová 2011- zlatá medaila
Nádherná zlatožltá farba vína s bohatou vôňou prezretého exotického ovocia, marhuľového kompótu s podtónom klinčekov. Chuť vína je vyvážená so stopou kandizovaného ovocia a dlhej medovo-korenistej dochuti.